Majstrovské dielo vašej knižnice vín

Vinotéky

Víno je» živý » nápoj, v ktorom sa po plnení do fliaš neustále vyskytujú rôzne chemické reakcie.

Doba zrenia je dôležitá pre zlepšenie chuti a vône vína a životné prostredie v tejto fáze má priamy vplyv na jeho konečnú kvalitu. Preto skrinky na víno Libhof kombinujú všetky kritériá potrebné na optimálne dozrievanie vína, čo vám umožní znovu vytvoriť ideálne podmienky skladovania doma.

Vďaka modernému, elegantnému dizajnu a premyslenej funkčnosti navrhnutej tak, aby vyhovovala vašim potrebám, skrinky na víno Libhof dokonale zapadajú do každého interiéru a zaručujú príjemné dojmy, ktoré môžete zdieľať pri pohári vína.

Ideálne prostredie na dozrievanie a skladovanie vína

Teplota

Teplota skladovania vína ovplyvňuje rýchlosť jeho kvality a rýchlosť dozrievania. Teplota vo vnútri skrinky by mala zostať stabilná.​

Vlhkosť

Úroveň vlhkosti by mala byť 65-80%. Nedostatok vlhkosti vedie k vysušeniu korku. Príliš vysoká vlhkosť vytvára kondenzáciu a vedie k tvorbe plesní a odlupovaniu štítku.

Žiadne vibrácie

Vibrácie môžu interferovať s optimálnym dozrievaním, pretože sú škodlivé pre proces vývoja vína. Preto je veľmi dôležité
Chráňte svoje fľaše pred vibráciami.

Ochrana pred svetlom

Pre optimálne dozrievanie musí byť víno chránené pred ultrafialovými lúčmi, ktoré ničia triesloviny.

Vínne skrinky série «Amateur» spĺňajú všetky požiadavky na dokonalé skladovanie vína.
Lakonické a technologické, udržia vaše nápoje v perfektnom stave a pomôžu vám plne vychutnať nádhernú chuť vína. Skrine pracujú podľa termoelektrického princípu, ktorý je založený na použití Peltierovho efektu. Hlavnou výhodou týchto chladničiek je absencia vibrácií škodlivých pre fľaše na víno. A vďaka špeciálnemu povlaku na sklenených dverách bude vaša zbierka chránená pred slnečným žiarením a najmä pred UV žiarením, ktoré môže rýchlo spôsobiť nezvratné poškodenie vína v dôsledku oxidácie tanínu. «Amatérsky» modelový rad zahŕňa jednozónové aj dvojzónové modely vo všetkých rozmeroch-úzke a široké, vysoké a nízke, takže si môžete ľahko vybrať ten správny model pre seba.

Vínne skrinky série Connoisseur sú ideálne pre milovníkov vína aj pre začínajúcich zberateľov. Odolný a ekologický invertorový kompresor pomáha šetriť elektrinu a výrazne znižuje hluk a vibrácie. Zabezpečuje, že teplota je udržiavaná v optimálnom rozsahu pre víno od +5 do +20 stupňov. Prevádzkové parametre sa ovládajú pomocou pohodlných dotykových tlačidiel a LCD displeja s digitálnou indikáciou teploty. A elegantný vzhľad a rôzne tvary umožňujú vybrať si model, ktorý je pre vás vhodný vo veľkosti a dizajne. V modelovej rade «Connoisseur» sú kompaktné úzke a priestranné široké možnosti určené pre rôzne počty fliaš.

Jednoduchý a elegantný dizajn vínnych skriniek Esthete bude vyzerať perfektne za akýchkoľvek podmienok a bude kombinovaný s kuchynskými spotrebičmi, dokonale zapadne do interiéru obývacej izby, Jedálne alebo kancelárie. Špeciálne navrhnutý kompresor vybavený stabilizačným systémom, ktorý minimalizuje vibrácie a uhlíkový filter, je zodpovedný za vytvorenie optimálnej mikroklímy vo vnútri vínnych chladničiek série Esthete. Drevené police sú namontované na teleskopických koľajniciach, ktoré poskytujú dobrý výhľad a pohodlný prístup k fľašiam – dokonca aj k fľašiam umiestneným vzadu. Tónované okno s dvojitým zasklením vyrobené z tvrdeného anti-UV skla zabraňuje oxidácii vína. Skrinky tejto série majú široký teplotný rozsah, ktorý vám umožňuje uložiť absolútne akýkoľvek druh vína. A presný elektronický riadiaci systém zaručuje konštantnú teplotu vo vnútri pracovnej komory.

Chladničky na víno série Gourmet sú vytvorené pre gurmánov a skutočných znalcov vína. Komora skrinky udržuje optimálnu teplotu, vlhkosť a úroveň svetla, ktorú je možné nastaviť v závislosti od typu skladovaného nápoja. Špičkové technológie poskytujú zabudovaný antivibračný systém, ktorý spĺňa požiadavky na skladovanie vína, a ventilačný a filtračný systém, ktorý eliminuje výskyt nepríjemného zápachu. Sklenený vykurovací systém udržuje konštantnú teplotu vo vnútri chladničky, aj keď je vonkajšia teplota nižšia ako teplota nastavená na paneli skrinky na víno.

Skrinky série Sommelier sú profesionálnym skladom nápojov pre reštaurácie a veľké súkromné zbierky. S nimi si môžete byť istí bezpečnosťou vašej zbierky vín. Sommelier nezaberá viac miesta ako obyčajná chladnička a klasický prísny dizajn a najnovšie technológie umožňujú jeho použitie doma aj v reštaurácii, kaviarni, vinárni. Vysoko presný elektronický riadiaci systém vám umožňuje udržiavať vnútornú teplotu skladovania vína konštantnú a elektronický displej výrazne zvyšuje pohodlie pri používaní skrinky na víno. Pohodlné police sú vyrobené z drahého dreva, vďaka čomu sa v chladničke udržuje stopa ušľachtilej arómy. Šikmá polica displeja vám zároveň umožňuje efektívne predviesť svoju zbierku vín hosťom kedykoľvek.